×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آقای اژه ای با ورود به پرونده «مریوانی» فساد زیادی کشف می شود

 به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، محمدرضا مریوانی ۴۲ ساله، شاغل در امر تجارت و سرمایه گذاری و مدیر شرکت آتیه سازان عرصه تجارت (این شرکت به شماره ثبت ۳۸۹۳۷۲ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۳۹۹۳۱۷  فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده است) در سال ۱۳۹۹ با شکایت فردی به نام ع-ج شاغل در کار ساخت و ساز مسکن به اتهام کلاهبرداری از سوی دادسرای ناحیه سه تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد.

مریوانی می گوید: ماجرا از این قرار است که ع-ج در تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ در ازای صلح نامه ای با شرکت آتیه سازان عرصه تجارت (به شماره ۱۱۰/۱۳۹۸۰۹۲۰/ج ع) مورخ ۲۰/۰۹/۱۳۹۸ حواله پیش خرید مشروط (به قید امانت) ۵۰۳۴ تن انواع میلگرد به ارزش تقریبی ۲۴ میلیارد تومان دریافت می کند. در ذیل این حواله آمده است که ع-ج حق هیچگونه نقل و انتقال و واگذاری این حواله را بدون اجازه مکتوب و مهر و امضای شرکت آتیه سازان عرصه تجارت ندارد. که ع-ج با دست خط خود ذیل حواله را امضا کرده و نوشته این حواله به قید ضمانت تحویل گردید.

نامبرده در ازای دریافت این حواله وفق قراردادی تحت عنوان (صلح معوض) در تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ متعهد می شود تا۶ دانگ از ۳ پلاک زمین دارای مجوز ساخت ۵ طبقه تجاری در استان البرز (کرج و ساوجبلاغ) در قالب سند رسمی به شرکت آتیه سازان عرصه تجارت واگذار کند. که این مصالحه (دریافت حواله در ازای زمین تجاری) در قرارداد ذکر شده است. همچنین در این قرارداد آمده است که باید ع-ج ۳۰ درصد از ارزش مال الصلح این قرارداد را به ارزش ۶ میلیارد تومان به حساب محمدرضا مریوانی نزد بانک تجارت واریز کند.

داستان از آنجایی آغاز می شود که ع-ج به جای انتقال سند زمین وکالت فروش به شرکت آتیه سازان عرصه تجارت می دهد و این اقدام موجب می شود که استعلامات لازم رخ ندهد. شرکت آتیه سازان هم طی اظهارنامه ای در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ به شماره ۱۳۹۸۲۰۰۰۱۰۰۷۱۲۳ به ع-ج و وکیل ایشان می گوید باید متعهد به اجرای مفاد قرارداد باشید و سند رسمی را به صورت قطعی انتقال دهید. و در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ دوباره اظهار نامه دیگری ارسال می شود.

محمدرضا مریوانی در اوایل سال ۱۳۹۹ به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان گاندی تهران بستری و تحت عمل جراحی قرارمی گیرد و در همین حین ع-ج به دلیل کلاهبرداری از مریوانی از طریق دادسرای ناحیه ۳ شکایت می کند. او در شکایت خود عنوان کرده که باید حواله کارسازی شود.

مریوانی طی لایحه ای به دادسرا می گوید که بستری شده و تحت درمان است و دادسرا می تواند از طریق پزشکی قانونی موضوع را دریابد. که به ادعای مریوانی رئیس شعبه بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ ونک ۵۰ درصد از حواله های شرکت آتیه سازان عرصه تجارت به ارزش ریالی ۳۲٫۵ میلیاردتومان را بر خلاف مفاد قرارداد (مفاد قرارداد صلح معوض و حواله) به فردی به نام (ی-س) می فروشد. و شخص بازپرس ذیل آن را بعنوان یک قرارداد با سربرگ دادسرا امضا می کند. که این اقدام بدون حضور مریوانی و بدون امضای او انجام شده است.

نکته دیگر آنکه مریوانی می گوید: ع-ج از نزدیکان یکی از مسئولان دادگستری تهران است که از رئیس قوه قضائیه درخواست رسیدگی به این تظلم خواهی را دارم. دلیل آنکه به خبرنگار ضدفساد مراجعه کردم آن است که چندین بار درخواست خود را به مسئولان دادم اما هیچ کس هیچ اقدامی انجام نداد. مریوانی گفت: بیش از ۶۰۰ روز در بالاترین و بیشترین محدودیت ها و فشار ها و تهدیدات بودم. و بیش از ۴۰ بار مکاتبه مستقیم با  سران سه قوه و رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی و دادستان کل کشور و ریاست دادگستری کل استان تهران داشتم اما نتیجه ای نداشت.

سید هادی کسایی زاده خبرنگار ضدفساد این گزارش را بر اساس رسالت خبرنگاری وفق قانون مطبوعات و اصل آزادی مطبوعات جهت تظلم خواهی یک شهروند بدون عنوان مجرمانه منتشر می کند تا رئیس قوه قضائیه دستورات لازم را صادر نماید.

 

خبرگزاری ایلنا

فردانیوز

خبرفوری

جام جم آن لاین

 

 

true
true
true
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false